COM-D Sp. z o.o.
obraz

Selektywna zbiórka surowców wtórnych

Samorządy

Recykling odpadów szklanychMając na uwadze korzyści, jakie płyną z segregacji odpadów (m.in.: ograniczenie masy odpadów na składowisku, pozyskanie surowców wtórnych), rozpoczęliśmy program selektywnej zbiórki stłuczki szkalnej. Pojemniki 1,1m3 na szkło zostały rozstawione na terenie Jawora i okolicznych miejscowości (Mściwojów, Udanin, Bolków, Paszowice, Dobromierz, Wądroże Wielkie, Męcinka).

Natomiast na gminach Wądroże Wielkie i Męcinka rozstawione są również pojemniki typu dzwon 2,5m3. Dodatkowo firmy mające siedzibę w naszym mieście i okolicach zostały wyposażone w pojemniki do segregacji odpadów, w tym na szkło. Z uwagi na fakt, iż "edukację odpadową" należy rozpocząć wśród najmłodszych jak najwcześniej, pojemniki do segregacji odpadów otrzymały: przedszkola, szkoły i placówki oświatowe. W sumie daje to liczbę 480 pojemników (stan na 31.12.2012r.) na stłuczkę szklaną rozstawionych na obszarze obsługiwanym przez PUPiH "COM – D" Sp. z o.o.

We wrześniu 2010r. nasza firma rozpoczęła dodatkowo program selektywnej zbiórki odpadów "u źródła". Program ten kierowany jest do osób z terenu Jawora i Bolkowa mieszkających w zabudowie jednorodzinnej. Do segregacji odpadów otrzymują zielone worki o pojemności 60 l, które odbierane są raz w miesiącu. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości surowców wtórnych na terenie naszej bazy są one przekazywane organizacji odzysku. Na dzień 31.12.2012 r. do tego programu przystąpiło 172 klientów.

Pojemniki-szklo-papier-plastik-2W październiku 2011 roku pracownicy naszej firmy przeprowadzili dla grupy młodzieży z Gimnazjum w Marcinowicach prelekcję dotyczącą segregacji odpadów, przedstawiając zasady jak należy postępować z różnego rodzaju odpadami. Następnie szkoła została wyposażona w pojemniki do segregacji, a uczniowie nakłaniali mieszkańców swoich miejscowości aby również przyłączyli się i zaczęli postępować z odpadami w odpowiedni sposób.

W wyniku przeprowadzonej akcji powstał krótki film, z którym to uczniowie wystartowali w konkursie TESCO dla szkół. Całość zakończyła się sukcesem, bowiem szkoła zdobyła nagrodę, a korzyści z tego dla uczniów są podwójne: poza nagrodą mieli okazję nauczyć się segregować odpady a także nauczyć tego rodziny i mieszkańców swoich miejscowości.

Dodatkowo mieliśmy okazję przeprowadzić podobną akcję z okazji Dnia Ziemi. Na terenie zbiornika wodnego "Słup" dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół sprzątała okoliczny teren z pozostawionych tam śmieci. Następnie odbyła się prelekcja dotycząca segregacji odpadów. 
 
Cennik pojemników
Cennik pojemników i kontenerów na odpady
i kontenerów

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe ”COM-D” sp. z o.o. w związku ze stanu zagrożenia epidemicznego związanego z wystąpieniem koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19, mając na uwadze daleko idącą troskę o zdrowie i życie mieszkańców oraz pracowników, informuje, że mogą nastąpić czasowe zmiany harmonogramów odbiorów odpadów poszczególnych frakcji oraz dłuższy czas reakcji na zgłaszane reklamacje.

Powyższe zmiany pozwolą na podział pracy załóg oraz ewentualne jak najmniejsze wykluczenie personelu w związku z chorobą lub kwarantanną.

Z góry dziękujemy Państwu za cierpliwość i wyrozumiałość. Jednocześnie przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

W przypadku pytań, wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 668 223 694

 

W SPRAWIE ODBIORU i WYWOZU

ODPADÓW KOMUNALNYCH

Prosimy o kontakt z

BIUREM OBSŁUGI KLIENTA

tel. (76) 870 21 68

 

 

 

×