COM-D Sp. z o.o.
obraz

Selektywna zbiórka surowców wtórnych

Samorządy

Recykling odpadów szklanychMając na uwadze korzyści, jakie płyną z segregacji odpadów (m.in.: ograniczenie masy odpadów na składowisku, pozyskanie surowców wtórnych), rozpoczęliśmy program selektywnej zbiórki stłuczki szkalnej. Pojemniki 1,1m3 na szkło zostały rozstawione na terenie Jawora i okolicznych miejscowości (Mściwojów, Udanin, Bolków, Paszowice, Dobromierz, Wądroże Wielkie, Męcinka).

Natomiast na gminach Wądroże Wielkie i Męcinka rozstawione są również pojemniki typu dzwon 2,5m3. Dodatkowo firmy mające siedzibę w naszym mieście i okolicach zostały wyposażone w pojemniki do segregacji odpadów, w tym na szkło. Z uwagi na fakt, iż "edukację odpadową" należy rozpocząć wśród najmłodszych jak najwcześniej, pojemniki do segregacji odpadów otrzymały: przedszkola, szkoły i placówki oświatowe. W sumie daje to liczbę 480 pojemników (stan na 31.12.2012r.) na stłuczkę szklaną rozstawionych na obszarze obsługiwanym przez PUPiH "COM – D" Sp. z o.o.

We wrześniu 2010r. nasza firma rozpoczęła dodatkowo program selektywnej zbiórki odpadów "u źródła". Program ten kierowany jest do osób z terenu Jawora i Bolkowa mieszkających w zabudowie jednorodzinnej. Do segregacji odpadów otrzymują zielone worki o pojemności 60 l, które odbierane są raz w miesiącu. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości surowców wtórnych na terenie naszej bazy są one przekazywane organizacji odzysku. Na dzień 31.12.2012 r. do tego programu przystąpiło 172 klientów.

Pojemniki-szklo-papier-plastik-2W październiku 2011 roku pracownicy naszej firmy przeprowadzili dla grupy młodzieży z Gimnazjum w Marcinowicach prelekcję dotyczącą segregacji odpadów, przedstawiając zasady jak należy postępować z różnego rodzaju odpadami. Następnie szkoła została wyposażona w pojemniki do segregacji, a uczniowie nakłaniali mieszkańców swoich miejscowości aby również przyłączyli się i zaczęli postępować z odpadami w odpowiedni sposób.

W wyniku przeprowadzonej akcji powstał krótki film, z którym to uczniowie wystartowali w konkursie TESCO dla szkół. Całość zakończyła się sukcesem, bowiem szkoła zdobyła nagrodę, a korzyści z tego dla uczniów są podwójne: poza nagrodą mieli okazję nauczyć się segregować odpady a także nauczyć tego rodziny i mieszkańców swoich miejscowości.

Dodatkowo mieliśmy okazję przeprowadzić podobną akcję z okazji Dnia Ziemi. Na terenie zbiornika wodnego "Słup" dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół sprzątała okoliczny teren z pozostawionych tam śmieci. Następnie odbyła się prelekcja dotycząca segregacji odpadów. 
 
Cennik pojemników
Cennik pojemników i kontenerów na odpady
i kontenerów
W SPRAWIE ODBIORU i WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH

Biuro Obsługi Klienta - Kotlina Jeleniogórska

75 755 15 18
668 223 694

Pozostałe Gminy:
76 870 21 68

×